15 maja, 2023

Wrocławskie Półkolonie Żeglarskie – przygotowania na ostatniej prostej!

Czy Wy też czekacie na lato cały rok? Tęsknicie za słońcem i przyjemnymi powiewami wiatru? My zdecydowanie tak. Nie możemy się już doczekać! Na szczęście wygląda na to, że to już niebawem. Jeszcze tylko kilka tygodni i spotykamy się na wrocławskich półkoloniach żeglarskich w Ośrodku Wypoczynkowym Wały. Przygotowania idą pełną parą. Za kilka chwil przyjadą do nas nowiutkie, prosto ze stoczni łódki Optimist. Nie możemy się doczekać zapachu nowego, błyszczącego laminatu oraz szelestu nowiutkich żagli. Graficy pracują intensywnie, żeby nanieść na burty nasze logo. A to znaczy, że już niebawem ruszamy na wodę!

Tymczasem jedziemy do ośrodka, żeby kontynuować przygotowania. Jest jeszcze mnóstwo pracy, ale na pewno zdążymy! Kąpielisko z piaszczystą plażą już prawie gotowe. Na terenie ośrodka trwają prace porządkowe, przycinane są krzewy i drzewa, trawa jest równo przystrzyżona, a woda wygląda na coraz cieplejszą.

Nasze wrocławskie półkolonie żeglarskie, tworzone z pasji do żeglarstwa, to przestrzeń dla bezpiecznego i aktywnego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i zespołowego dzieciaków. Tutaj zastąpimy telefony i tablety zabawą z rówieśnikami na świeżym powietrzu, nad wodą i w wodzie, na łodzi i w lesie. Tutaj tworzymy miejsce, gdzie dzieci są bezpieczne, gdzie nie ma miejsca na nudę, ale na śmiech, na radość i beztroskę, na swobodę i bezpieczne bycie dzieckiem.

Zabawa podczas półkolonii nie tylko na wodzie.

Żeglarstwo jest nie tylko fantastycznym sposobem na spędzanie wakacyjnego czasu, ale też w naturalny sposób uczy pracy w zespole, odpowiedzialności za innych, a także dyscypliny i umiejętności realizacji powierzonych zadań. Czy jako rodzice możemy sobie wymarzyć coś lepszego? Chyba nie. Przed nami kilka tygodni fantastycznej zabawy na lądzie i wodzie, bliskie spotkania z naturą oraz mnóstwo atrakcji dodatkowych. Będziemy wiązać węzełki, pływać, żeglować, śmigać motorówką, śpiewać piosenki żeglarskie i dobrze się bawić. Będziemy wolni i szczęśliwi… Cieszymy się, że lato już blisko, coraz bliżej. Do zobaczenia!

Pierwsze ślizgi podczas holowania z instruktorami- bezpieczeństwo i dobra zabawa.
Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu