Zespół - to dla nas podstawowa część tego projektu, tworzenie czegoś w fajnym zespole jest unikatowe i daje wiele satysfakcji!

Tomek Romanowski

Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego

Można powiedzieć legenda wśród wrocławskich żeglarzy :) Przez lata związany z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Rozwoju Żeglarstwa i Wrocławskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Wyszkolił i przeegzaminował niezliczoną liczbę żeglarzy i bardzo wielu instruktorów żeglarstwa. Cieszy się największym autorytetem wśród naszych instruktorów, stąd pełni u nas funkcje Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego.

Paweł Borowski

Instruktor i Egzaminator w Szkoleniach Motorowodnych

Wieloletni Starszy Inspektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Nasza encyklopedia w przepisach śródlądowych. Jest z nami od początku naszych szkoleń motorowodnych.

Magda Greźlikowska

Instruktorka Żeglarska i Motorowodna Koordynatorka Rejsów Morskich i Eventów

Od wielu lat związana z wrocławskim żeglarstwem i motorowodniactwem. Mega pozytywna i fachowa, za sezon 2021, 2022, 2023 była najlepiej ocienianą (przez kursantów) instruktorką motorowodną pośród naszych instruktorów! Jest w gronie osób, które mają największy wpływ na nasz program szkolenia! Koordynuje u nas rejsy morskie i współtworzy eventy firmowe. Jachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski, Licencja na holowanie narciarza i innych obiektów pływających, Radiooperator SRC, mil na morzu też za sobą zostawiła, ale kto by to liczył ;) dodatkowo Pilot Paralotni i umie też zrobić naleśniki :)

Filip Widuliński

Współwłaściciel

Motorowodniak i żeglarz - z wodą związany od 1994 roku. Nieustannie podwyższający swoje kwalifikacje - Motorowodny Sternik Morski, Licencja Holowanie Narciarza i Innych Obiektów Pływających, Jachtowy Sternik Morski, Aktualny ( marzec 2023) Kurs STCW (Basic Safety Training). Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Stermotorzysta Żeglugi Śródlądowej. Z wykształcenia psycholog (społeczny i marketingu) Stara się koordynować całość tego projektu :)

Marta Wojnar

Współwłaścicielka

Od kilku lat regularnie pływa i bierze udział w wydarzeniach żeglarsko - motorowodnych. W firmie koordynuje czynności administracyjne, logistyczne i finansowe, regularnie koresponduje z Ministerstwem Sportu :). Robi to wszystko, czego nie widać na pierwszy rzut oka, a bez czego nasza firma nie mogłaby funkcjonować :) No i jako współautorka tego projektu, znosi wszystkie trudności związane z prowadzeniem firmy :) Z wykształcenia psycholog (społeczny i marketingu) Sternik Motorowodny, Żeglarz Jachtowy, Licencja na Holowanie Narciarza i Innych Obiektów Pływających, Radiooperator SRC (Rya), Aktualny (marzec 2023) Kurs STCW (Basic Safety Training)

Łukasz Widuliński

Współwłaściciel, Koordynator Półkolonii Żeglarskich

Swoją przygodę z żeglarstwem zaczynał od muzyki. Wczesne lata spędził na scenach festiwali żeglarskich w całej Polsce. Piosenka żeglarska i szanty wprowadziły go w świat żagli w 1994, a właściwie w świat mazurskiego żeglowania "szuwarowo - bagiennego" :) Przez lata pasja mazurska przerodziła się w prawdziwe żeglarstwo i pozwoliła na udział w 109th Chicago Yacht Club Race to Mackinac. Jest z Aquilo24 od samego początku i dzięki temu kontynuuje swoją przygodę żeglarską i motorowodną. Koordynuje obozy i półkolonie żeglarskie! Aktualny ( marzec 2023) Kurs STCW (Basic Safety Training)

Kasia Michalak

Kilka lat temu "złapała bakcyla" żeglarsko - motorowodnego i od tamtej pory wolne chwile spędza pływając i doskonaląc swoje umiejętności. W Aquilo24 odpowiada za transport, logistykę międzynarodową a także koordynację nowych projektów.

Andrzej Sobuńko

Instruktor Żeglarstwa i Instruktor Motorowodny, Komandor Półkolonii Żeglarskich Aquilo24

Andrzej tworzył Uczniowski Klub Sportowy "Latający Holender", szkolił we wrocławskim AZS-ie i legnickim „Halkosie”. W opolskim LOK-u i wrocławskim Jacht Klubie „Oświata”. Ponad to kilka lat w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Rozwoju Żeglarstwa, gdzie zdobył też uprawnienia Młodszego Instruktora Żeglarstwa PZŻ. U nas jest w ścisłym gronie instruktorów żeglarskich, którzy mają wpływ na program szkolenia. Dodatkowo jeden z najlepiej ocenianych instruktorów w Aquilo24! Komandor półkolonii żeglarskich Aquilo24

Karolina Lewandowska

Instruktorka Żeglarska

Karolina dołączyła do nas w sezonie 2021 i bardzo szybko stała się instruktorką, która poświęca bardzo dużo czasu na szkolenia żeglarskie! Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Żeglarka od wielu lat. Żeglarz Jachtowy, Sternik Motorowodny Co piszą nasi kursanci o Karolinie?: "Instruktorka kompetentna udziela dużo pomocnych uwag i wskazówek” “Dodatkowe manewry oraz podejście do żeglowania na spokojnie ;) Ciekawe przykłady z własnego doświadczenia, które zostają w głowie.” “Dobry kontakt z uczestnikami, poprawna i jasna komunikacja, dobra atmosfera i dużo przydatnych informacji praktycznych i teoretycznych.” No i jest z nami na każdym spotkaniu instruktorskim - nawet jak jest chora ;)

Adam Stankiewicz

Instruktor Motorowodny, Instruktor Żeglarski,

Adam jest u nas od zadań specjalnych, w każdym zespole powinien być ktoś, na kogo można liczyć, w każdej sytuacji, i który zawsze w czymś pomoże! Pływał w rejsach morskich z Yacht Clubem Sharks i również szkolił tam przyszłych żeglarzy. Koordynował zajęcia WF na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Motorowodny Sternik Morski, Jachtowy Sternik Morski, Radiooperator SRC

Kasia Witek

Instruktorka Motorowodna

Szkoli z nami już czwarty sezon, i to bardzo intensywnie! Wielokrotnie przepłynęła cały Wrocławki Węzeł Wodny. Motorowodny Sternik Morski, Żeglarz Jachtowy, z coraz większym morskim doświadczeniem. Przez naszych kursantów doceniania za: “Jesteś fantastyczna młodą instruktorką , wniosłaś wiele w pozyskanie dla mnie wiedzy”, “super, nauka pływania na wodach głębokich na 30 cm na pewno nie pójdzie w las :D” W tym sezonie również praktyka instruktorska w szkoleniach żeglarskich pod okiem naszego Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego :)

Oskar Melon

Instruktor Motorowodny

Dołączył do nas w sezonie 2022. Jachtowy Sternik Morski, Morski Sternik Motorowodny, Radiooperator SRC (RYA) Swoje morskie doświadczenia zdobywa pod okiem Bartka i The Wind Finders. Aktualny ( marzec 2023) Kurs STCW (Basic Safety Training)

Piotr

Instruktor Motorowodny

Piotr szkoli z nami już kolejny sezon, wielokrotnie opłynął cały Wrocławski Węzeł Wodny. Co piszą o Piotrze nasi kursanci po zajęciach?: “Odważny młody instruktor zachęcający do aktywnego samodzielnego działania”, “Duże zaufanie i mega cierpliwość do kursantów”, “Aby tak dalej Panie Piotrze. Dziękuję za praktyczne wskazówki”. Oprócz tego Jachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski.

Mikołaj Garczyński

Instruktor Żeglarstwa

Mikołaj jest z nami od początku sezonu 2023. Z żeglarstwem związany od ok. 14 lat, doświadczenie szkoleniowe zbierał na licznych obozach oraz kursach żeglarskich. Jak mówią o nim kursanci: “Kontaktowy, uśmiechnięty, chętny do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości” "Bardzo dobrze mi się z nim pływało i dużo się nauczyłam. Ćwiczył z nami manewry do zmęczenia materiału, starając się wszystkie błędy wyeliminować. Przekazywał bardzo dobre wskazówki co poprawić i nad czym popracować.” “Wszystko było super, świetnie przekazywał wiadomości oraz pokazywał wszystkie manewry. Mega spokojny i opanowany człowiek." Oprócz tego Nauczyciel Żeglarstwa, Sternik Motorowodny, Żeglarz Jachtowy.

Patryk Lewczuk

Instruktor Motorowodny i Instruktor Żeglarstwa

Patryk jest z nami prawie od samego początku, szkoli i pływa motorowodnie. Obecnie również mocno zaangażowany w projekt Halibuty Sailing. Jachtowy sternik morski, morski sternik motorowodny, instruktor sportów motorowodnych, instruktor żeglarstwa, instruktor pływania, instruktor kajakarstwa, instruktor windsurfingu. Świeży Instruktor Żeglarstwa PZŻ.

Leszek Warchoł

Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Motorowodny

Leszek jest z nami od początku w szkoleniach żeglarskich! Wysoko stawia poprzeczkę podczas egzaminów. Czasem również szkoli, a ceniony przez naszych kursantów jest przede wszystkim za spokój, opanowanie, zaplanowanie i dokładność we wszystkich manewrach. Jest u nas również w ścisłym gronie osób odpowiedzialnych za cały program szkolenia żeglarskiego. No i mocno wspiera cały projekt Aquilo24 nie tylko dobrym słowem :) Jachtowy Sternik Morski, Morski Sternik Motorowodny,

Bartosz

Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Motorowodny

Bartek jest z nami zarówno w szkoleniach żeglarskich jak i motorowodnych prawie od samego początku. W morskich przygodach spotkacie go w projekcie The Wind Finders. Co piszą nasi kursanci o Bartku?: Genialny sposób przekazywania informacji, na wszystko spojrzałam inaczej i wiele spraw się nagle rozjaśniło :) Bartek fajnie odnosi się do "patentów" innych instruktorów - nie krytykując, tylko omawiając, dlaczego ten konkretny manewr on wykonałby inaczej i dlaczego. Za to ogromny plus!!! Ode mnie szóstka z plusem dla Bartka!” Od 2022 roku również armator pięknego jachtu Hygge.

Robert Walczak

Instruktor Żeglarstwa (Nauczyciel Żeglowania PZŻ)

Robert dołączył do nas w sezonie 2023. Zarażony pasją żeglarską za młodu, realizuje swoje marzenia jako dorosły. Przygodę z żaglami zaczynał ok 10 lat temu na obozach w Bieszczadach. Od pewnego czasu mocno związany z dolnośląskim żeglarstwem. Organizator rejsów na Mazurach, najbardziej jednak lubi otwarte wody. Doświadczenie morskie zdobywa na różnych akwenach oraz na różnych jachtach, w tym również na żaglowcach. Jachtowy Sternik Morski oraz Motorowodny Sternik Morski, Nauczyciel Żeglowania Polskiego Związku Żeglarskiego, Radiooperator SRC (RYA).

Aleksandra Kuczyńska

Instruktorka i Trenerka Żeglarstwa, zastępczyni komandora półkolonii żeglarskich

Ola dołączyła do nas w sezonie 2023 i stała się jedną z głównych osób w półkoloniach żeglarskich. Od wielu lat związana z wrocławskim środowiskiem żeglarskim. Zawodniczka w klasach Optimist, Laser 4.7 i RADIAL, 2010 - 2011 - UKS ŻEGLARZ WROCŁAW, trener - Bogdan Skut 2013 - 2015 UKS OPTI ODRA WROCŁAW, trener - Jacek Lenart od 2016 UKS BRYG WROCŁAW trener - Tomasz Kuchtyn, we współpracy z OPTI CWM GDYNIA - Krzysztof Kocięda Laser 4.7 i RADIAL: od 2016/2017 UKS BRYG i Krzysztof Kocięda 2018 treningi i zgrupowania w Hiszpanii z Rafałem Wilkiem z KS SPÓJNIA WARSZAWA 2017 - 2020 UKS ŻEGLARZ WROCŁAW, trener - Maciej Dąbrowski Doświadczenie szkoleniowe zdobywała jako instruktorka i trenerka w UKS Żeglarz we Wrocławiu i Yacht Club Sharks Dodatkowo: Sternik Motorowodny, Żeglarz Jachtowy, Wychowawca kolonijny, Nauczyciel Żeglowania PZŻ

Tomasz Winiarczyk

Komandor rejsów

Tomasz jest od 34 lat związany z żeglarstwem. Od przynajmniej 25 lat organizuje i prowadzi obozy żeglarskie dla młodzieży i studentów głównie na Mazurach. Kapitan jachtowy i motorowodny. Instruktor żeglarstwa. Ratownik wodny. Uprawnienia radiooperatora SRC. Prywatnie związany ze sportem ekstremalnym. Lubi wiatr nie tylko na wodzie, ale i ten trochę wyżej. Lata na paralotni i moto paralotni. Ukończył wiele triathlonów, regularnie startuje w biegach ulicznych. Zawodowo adiunkt na UJK w Kielcach specjalizujący się w motoryczności człowieka, trener pływania. W Aquilo24 pełni funkcje komandora obozów mazurskich dla młodzieży.

Janusz Krzywiecki

Instruktor Żeglarstwa

Janusz to pasjonat sportów wodnych, ale przede wszystkim żeglarstwa. Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ. Od prawie 10 lat jest Komandorem klubu żeglarskiego KTW Szekla Syców, w którym sprawdza się jako organizator rejsów morskich, śródlądowych oraz spływów kajakowych. W ostatnich latach zrealizował sporą ilość warsztatów z zakresu żeglarstwa, kajakarstwa, ratownictwa wodnego i medycznego. Dołączył do nas w sezonie 2022

Jan Kozdrowski

Instruktor Żeglarstwa

Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ. Dołącza do nas w sezonie 2022. I mamy nadzieję, że już nie długo będziemy mogli umieścić tu pierwsze wpisy z naszych ankiet ewaluacyjnych :)

Mariusz Opałka

Instruktor Żeglarski

Dołączył do nas w sezonie 2022. Żeglarz Jachtowy, Sternik Motorowodny, Jachtowy Sternik Morski. Prowadzi u nas zajęcia głównie popołudniowych i weekendowych. Jak mówią o nim kursanci: “Super atmosfera i dużo praktycznych zadań, które wymagały zaplanowania manewrów do przodu”, “Miła atmosfera, dobrze tłumaczy.”

Agnieszka Wojnar

Fotograf, grafik

Fotograf, grafik. Od kilku lat pomaga organizować pracę biura. Najczęściej można ją spotkać za obiektywem aparatu lub przed komputerem, gdzie obrabia zdjęcia i nadrabia zaległości w publikacjach :)

Krzysztof Kazuła

Czarodziej od silników

Krzysztof dba o to, żeby nasz sprzęt był regularnie serwisowany i naprawiany. Przez co nasz kalendarz może być szczelnie wypełniony, bo sprzęt nie zawodzi :) Swoją przygodę z silnikami i mechaniką miał również w rajdach samochodowych!

Emilia Wiatr

Instruktorka Żeglarska (Nauczyciel Żeglowania PZŻ)

Dołącza do nas w sezonie 2022. I mamy nadzieję, że już nie długo będziemy mogli umieścić tu pierwsze wpisy z naszych ankiet ewaluacyjnych :)

Michał Patelski

Instruktor Żeglarstwa

Dołączył do nas w sezonie 2023, związany z żeglarstwem od kilku lat. Wielokrotny Skipper między innymi podczas rejsów studenckich organizowanych przez stowarzyszenie MAZURALIA, dodatkowo ratownik wodny oraz ratownik KPP. Jachtowy Sternik Morski, żeglarz jachtowy, sternik motorowodny.

Piotrek Bagiński

Instruktor Żeglarstwa

Piotrek jest z nami prawie od samego początku, szkoli głównie żeglarsko ale czasem możecie spotkać go również na eventach motorowodnych ;) . Obecnie również mocno zaangażowany w rejsy morskie, a także w projekt Halibuty Sailing. Jachtowy sternik morski, młodszy instruktor żeglarstwa, sternik motorowodny,

Maciej Żarnowski

Instruktor Żeglarstwa

Dołączył do nas w drugiej połowie sezonu 2023. Jak sam o sobie mówi "Żegluje od dziecka, to moja pasja i bardzo ważna część mojego życia." Początki swojej przygody z żeglarstwem zaczynał na Jeziorze Dąbie i Zalewie Szczecińskim, potem "wyruszył" na morze. Podobają mu się kraje skandynawskie, dlatego od kilkunastu lat prowadzi rejsy po Morzu Bałtyckim i Północnym. Przez większość swojego życia zawodowego był związany na przemian ze sportem i kulturą. Poza żeglarstwem pracował w dwóch klubach żużlowych (Sparta Wrocław i Unia Leszno - w sumie 14 lat), w radiu i w teatrze. W 2011 roku organizował Motorowodne Mistrzostwa Świata Formuły II. Cieszymy się, że do nas dołączył w tym sezonie!

Bartek Nowosiński

Instruktor Żeglarstwa

Dołączył do nas w sezonie 2024. Szkolenie żeglarskie robił we Wrocławiu, więc zna dobrze akwen na którym szkoli. W wiecznych rozjazdach między Mazurami, a górami znajduje czas na szkolenia. Żeglarz Jachtowy, Sternik Motorowodny, Nauczyciel Żeglowania PZŻ. Mamy nadzieję, że już nie długo będziemy mogli umieścić tu pierwsze wpisy z naszych ankiet ewaluacyjnych :)

Bartek Michałek

Instruktor Żeglarstwa

Pływa od 4 roku życia, ponieważ jest to rodzinna pasja. Zaczynał w 33. Kieleckiej Harcerskiej Drużynie Żeglarskiej "Pasat". Jak sam mówi "Dla mnie moment ukończenia 14 lat był przełomowy, ponieważ zrobiłem patent na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego, odbył się mój pierwszy rejs morski po Bałtyku w grudniu oraz zacząłem startować w regatach jako sternik." Regularnie startuje w regatach. Na swoim koncie ma wiele imprez i miejsc na podium. W ostatnim czasie 2023-2024: I miejsce na regatach z cyklu PPJK w Mrągowie, I i II miejsce podczas długodystansowych mistrzostw Polski z cyklu PPJK we Włocławku, III miejsce na mistrzostwach Polski z cyklu PPJK w Giżycku. Posiada również II miejsce jako załogant na międzynarodowych mistrzostwach Europy z cyklu Polish Match Tour. Brał również udział jako załogant w Polskiej Lidze Żeglarskiej oraz w wielu imprezach regionalnych. W 2022 roku był również organizatorem regat z cyklu Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Poza żeglowaniem profesjonalnie zajmuje się fotografią, uczy jazdy na nartach oraz aktualnie studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Do załogi instruktorskiej Aquilo24 dołącza w sezonie 2024 i mamy nadzieję, że już nie długo będziemy mogli umieścić tu pierwsze wpisy z naszych ankiet ewaluacyjnych :)

Magdalena Kucharska

Instruktor Żeglarstwa

Swoją przygodę żeglarską zaczęła w 2018. Miłośniczka morza, instruktorka i wychowawca na obozach wędrownych i szkoleniowych po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Posiada uprawnienia Sternika Morskiego, Nauczyciela Żeglowania i Ratownika Wodnego. Na co dzień studiuje inżynierie biomedyczną na Politechnice Wrocławskiej. W sezonie zimowym można zobaczyć się z nią na stokach narciarskich, gdzie również szkoli młodzież i dorosłych. Uwielbia spontaniczne pomysły, wyzwania, ceni sobie rozmowy i miło spędzony czas przy muzyce i ognisku. Do nas dołączyła w sezonie 2024 już nie długo będziemy mogli pokazać pierwsze wpisy z ankiet ewaluacyjnych :)
Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu