Rejs Chorwacja - Majówka 2023

Rejs we flotylli kilku jachtów, łączący wypoczynek ze szkoleniem!

Dlaczego polecamy właśnie ten rejs?

Płyniemy flotą, czyli kilka jachtów żeglujących razem przez tydzień!

Na nudę nie będzie można narzekać :) Płyniemy we Flotylli (kilka jachtów pływających razem) ludzi z Wrocławia i okolic. We flotylli zawsze jest ciekawie. Razem pływamy, razem zwiedzamy i wymieniamy się doświadczeniami!

Idealny rejs na początek!

Dopiero zaczynasz morskie przygody? Jeśli obawiasz się choroby morskiej lub boisz wysokich fal, nie ma dla Ciebie bardziej przyjaznego akwenu niż łagodne wody Chorwacji! Jest to też wymarzony akwen do nauki dla aspirujących przyszłych kapitanów.

Staż morski +
szkolenie dla chętnych

W czasie rejsu nasi instruktorzy będą prowadzić praktyczne szkolenia z żeglarstwa morskiego dla wszystkich chętnych! Po rejsie każdy otrzyma opinię z rejsu dokumentującą staż morski.

Tygodniowy reset 
+ zwiedzanie od strony wody i lądu

Codziennie będziemy Was zabierać w inne ciekawe miejsce, w którym można zwiedzać, podziwiać urokliwe widoki, czy próbować lokalnej kuchni.

Trasa rejsu - Dalmacja

Zabieramy Was w tym roku do środkowej Dalmacji. Będziemy wypływać każdego ranka, by po 4-6 h żeglowania docierać każdego dnia w nowe miejsce, eksplorując najciekawsze miejsca środkowej Dalmacji:

- znane, zabytkowe miasta jak Trogir, Szybenik czy Hvar z pięknymi starówkami,

- wyspy Vis i Hvar,

- urokliwe miasteczka jak Primosten,

zatoczki na kotwicy z lazurową wodą.

Zaokrętowanie: Marina Trogir 29.04.2023 r. (sobota) godz. 17:00

Wyokrętowanie: Marina Trogir 06.05.2023 r. (sobota) godz. 8:30

Konkretny plan rejsu ustalony jest przez kapitana na podstawie warunków pogodowych. Kapitan ma prawo zmienić trasę rejsu, jeśli uzna to za konieczne, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort załodze.

Ile kosztuje rejs i kiedy płyniemy?

Zaokrętowanie: Marina Trogir 29.04.2023 r. (sobota) godz. 17:00

Wyokrętowanie: Marina Trogir 06.05.2023 r. (sobota) godz. 8:30

24:00:00

REJS JACHTEM JEDNOKADŁUBOWYM

2600zł / 2400zł*
*cena dla naszych kursantów (klubowiczów)

Cena zawiera:

 • Miejsce na jachcie w kajucie dwuosobowej.
  U nas nikt nie śpi w mesie (salonie).
 • Bezpłatne Wi-Fi na jachcie.

 • Opiekę i prowadzenie rejsu przez kapitana.
 • Obsługę i organizację rejsu.
 • Elementy szkolenia z żeglarstwa morskiego dla chętnych.
 • Szkolenie z bezpieczeństwa dla wszystkich.
 • Wystawienie opinii z rejsu potwierdzającej odbycie morskiego stażu żeglarskiego (potrzebne do uzyskania kolejnych stopni żeglarskich).
 • Ubezpieczenie NNW/KL uwzględniające uprawianie żeglarstwa morskiego.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Składki do kasy jachtowej w wysokości 140 € / osoba (na wspólne zakupy spożywcze, opłaty portowe, paliwo do jachtu). To co zostanie, pozostanie rozdzielone między załogantów. Zwyczajowo kapitan nie bierze udziału w składce do kasy jachtowej. Załoga "żywi" swojego kapitana.
 • Transportu Polska-Chorwacja-Polska.
 • Opłaty klimatycznej 6,50 zł za dzień za osobę.
 • Transit log (sprzątanie po rejsie, pościel, butle z gazem do gotowania) ok. 40 € / osoba.
 • Ubezpieczenia kaucji 30 € / osoba.
 • Posiłków poza jachtem.

Zapisz się

REJS KATAMARANEM

3400zł / 3100zł*
*cena dla naszych kursantów (klubowiczów)

Cena zawiera:

 • Miejsce na jachcie w kajucie dwuosobowej.
  U nas nikt nie śpi w mesie (salonie).
 • Bezpłatne Wi-Fi na jachcie.

 • Opiekę i prowadzenie rejsu przez kapitana.
 • Obsługę i organizację rejsu.
 • Elementy szkolenia z żeglarstwa morskiego dla chętnych.
 • Szkolenie z bezpieczeństwa dla wszystkich.
 • Wystawienie opinii z rejsu potwierdzającej odbycie morskiego stażu żeglarskiego (potrzebne do uzyskania kolejnych stopni żeglarskich).
 • Ubezpieczenie NNW/KL uwzględniające uprawianie żeglarstwa morskiego.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Składki do kasy jachtowej w wysokości 180 € / osoba (na wspólne zakupy spożywcze, opłaty portowe, paliwo do jachtu). To co zostanie, pozostanie rozdzielone między załogantów. Zwyczajowo kapitan nie bierze udziału w składce do kasy jachtowej. Załoga "żywi" swojego kapitana.
 • Transportu Polska-Chorwacja-Polska.
 • Opłaty klimatycznej 6,50 zł za dzień za osobę.
 • Transit log (sprzątanie po rejsie, pościel, butle z gazem do gotowania) ok. 50 € / osoba.
 • Ubezpieczenia kaucji 50 € / osoba.
 • Posiłków poza jachtem.

Zapisz się

Co o nas piszą?

Patrycja ŚwiercPatrycja Świerc
18:28 20 Oct 21
Polecam z całego serca. Super atmosfera, dobre przygotowanie merytoryczne, a także świetna zabawa. Uważam, że to najlepsze miejsce do nauki jakie mogliśmy wybrać z mężem. Duży plus za poświęcenie sporo czasu na praktykę
Piotr JankowskiPiotr Jankowski
06:45 20 Oct 21
Jedyne miejsce, gdzie widać, że instruktorzy kochają to, co robią i oferują więcej czasu szkoleniowego, niż wymagają tego normy. Widać szczerą pasję u nich, która wręcz zaraża 🙂Posiadają bardzo obszerną merytoryczną wiedzę, którą potrafią przekazać w tak prosty sposób, że nawet ja to zrozumiałem 😅Na pewno jeszcze tam wrócę po kolejne patenty 💪👊
Krzysztof BednarzKrzysztof Bednarz
12:18 11 Oct 21
Mega fajny kurs, zdecydowanie polecam wziąć kurs rozszerzony do wersji premium. Super instruktorzy, fajny sprzęt. Jeśli myślicie o kursie to tylko w Aquilo24 :)
emilia finkemilia fink
09:40 30 Aug 21
Świetna szkoła, która uczy pływać na żaglach, a nie tylko przygotowuje domegzaminu. Waszym ogromnym atutem jest mieszanka temperamentów wszystkich instruktorów. Karolina - sto razy z cierpliwością tłumaczy tym, do których nie bardzo dociera 🙂, Bartek - potrafi zagadać 🙂, ale przekazuje informacje tak, że zapamietujesz bardzo dużo i pokazuje ciekawe rozwiązania sytuacji, Leszek uczy jak zachować spokój i być odpowiedzialnym i opanowanym kierownikiem jachtu oraz jak ułatwiać sobie życie na jachcie, no i Adam nasz kochany, który poza szeroka wiedzą i doświadczeniem uświadamia, że pływanie to przede wszystkim cudowny czas relaksu i odpoczynku 🙂. Jesteście niesamowici. W imieniu całej grupy dziękuję za ten wspaniały czas na kursie.
Norbert HeczkoNorbert Heczko
20:54 23 Jun 21
18-20 czerwca to weekend w którym miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu na sternika motorowodnego. Za sprawą profesjonalnego zespołu Aquilo 24 udało się mi i moim przyjaciołom zdobyć bogate doświadczenie i finalnie patent sternika motorowodnego, a to dopiero początek tej ścieżki:) W dużym skrócie mogę uczciwie polecić wszystkim zainteresowanym współpracę i zdobywanie doświadczenia z tym zespołem pasjonatów. Pozdrawiam serdecznie, Norbert
js_loader

Dla kogo jest ten rejs?

Dla każdego! Zarówno dla osób, które już pływały, jak i dla totalnych nowicjuszy. Dla tych, którzy chcą się szkolić i dla tych którzy nastawiają się na wypoczynek i wypatrywanie delfinów :) Nie trzeba mieć żadnego patentu. Nie trzeba umieć pływać. Chorwacja to najlepszy akwen Europy dla osób, które obawiają się choroby morskiej lub dużych fal, ponieważ zawsze można schować się za wyspami, gdy wieje już za mocno. Z drugiej strony, ciężko znaleźć lepiej rozwiniętą infrastrukturę wodną niż chorwacka, która stanowi świetne miejsce do nauki dla aspirujących przyszłych sterników.

Jak będą wyglądały szkolenia na tym rejsie?

W szkoleniach będą brały tylko te osoby, które chcą. A ten, kto chce, będzie miał ku temu wiele okazji w praktyce! Ubezpieczamy kaucję jachtu po to, żebyście mieli możliwość przejąć stery i sami wykonywać większość manewrów, a nie tylko te najłatwiejsze jak setny zwrot przez sztag z dala od jakichkolwiek przeszkód :) Oczywiście wszystko pod okiem kapitana, który będzie dbał o bezpieczeństwo rejsu i chwyci za ster, kiedy będzie trzeba. Będziecie mogli się nauczyć: jak planować rejs, jak przeprowadzić prawidłowy odbiór i zdanie jachtu, jak korzystać z instalacji jachtowych, poćwiczycie manewry dużym jachtem na żaglach i na silniku z silnikiem stacjonarnym, poznacie, jak działa ster strumieniowy. Będziemy stawać w portach o różnym sposobie cumowania. Planujemy też wypłynąć raz przed wschodem słońca (pływanie nocne).

 

Jak wygląda życie na jachcie?

ŁAZIENKI: Na jachcie są małe, ale wystarczające. Wodę słodką do zbiorników dolewamy w portach. W portach korzystamy z łazienek w marinie.
KUCHNIA: Na jachcie jest normalna kuchnia z kuchenką, piekarnikiem i lodówką, w której komfortowo możemy gotować jak w domu (o ile nie ma przechyłu ;)). W portach są liczne restauracje zaraz przy marinach.

Co ze sobą zabrać? Jak się przygotować?

Pierwszy raz na morze? Nie martw się, wszystkim uczestnikom wyślemy listę rzeczy do zabrania i listę rzeczy, których lepiej nie zabierać.

 

Transport

Organizujemy wspólny transport busami lub autokarem na trasie Wrocław - Trogir - Wrocław, w cenie ok. 500 - 700zł w dwie strony na osobę. 

Oczywiście, możesz dojechać na własną rękę.
 

Harmonogram płatności:

1) 50% z 2600/2400/3100/3400 zł do 48h od zapisania na rejs.

2) Drugie 50% z 2600/2400/3100/3400 zł do 20.03.2023 r.

3) Pozostałe opłaty (wymienione w "cena nie zawiera") będą zbierane pierwszego dnia wyjazdu (29.04.2023 r.).

 

Masz pytania?

Jeśli masz pytania, najwięcej i najszybciej odpowiedzi uzyskasz dzwoniąc do komandorki rejsu.
Jeśli wiesz już, że chcesz się zapisać, skorzystaj z formularza.


Magda Greźlikowska tel. 795077626

Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu