Rejs Chorwacja - Majówka 2024

Rejs we flotylli kilku jachtów, łączący wypoczynek ze szkoleniem!

Dlaczego polecamy właśnie ten rejs?

Płyniemy flotą, czyli kilka jachtów żeglujących razem przez tydzień!

Na nudę nie będzie można narzekać :) Płyniemy we Flotylli (kilka jachtów pływających razem) ludzi z Wrocławia i okolic. We flotylli zawsze jest ciekawie. Razem pływamy, razem zwiedzamy i wymieniamy się doświadczeniami!

Idealne miejsce i dla początkujących
i dla chętnych rozwoju!

Dopiero zaczynasz morskie przygody? Jeśli obawiasz się choroby morskiej lub boisz wysokich fal, nie ma dla Ciebie bardziej przyjaznego akwenu niż łagodne wody Chorwacji! Jest to też wymarzony urozmaicony akwen do nauki dla aspirujących przyszłych kapitanów z mocno rozbudowaną infrastrukturą portową. Nie przez przypadek Chorwacja jest najbardziej obleganym akwenem żeglarskim w Europie.

Staż morski +
szkolenie dla chętnych

Wasi kapitanowie to również instruktorzy. W czasie rejsu będą prowadzić praktyczne i teoretyczne szkolenia z żeglarstwa morskiego dla wszystkich chętnych! Po rejsie każdy otrzyma opinię z rejsu dokumentującą staż morski (potrzebne do patentów "morskich").
Wolisz więcej szkolenia czy więcej wakacji? Zaznacz swoje preferencje podczas zapisów, a my tak podzielimy Was na jachty. Jedni więcej pożeglują, inni więcej pozwiedzają:)

Tygodniowy reset 
+ zwiedzanie od strony wody i lądu

Codziennie będziemy Was zabierać w inne ciekawe miejsce w którym można zwiedzać, podziwiać widoki, czy próbować lokalnej kuchni. Do tego lazur wody, postoje na kotwicy, a w nocy na wyspie niebo pełne gwiazd...

Trasa rejsu - Dalmacja

Zapraszamy Was już drugi raz do najciekawszej części Chorwacji, czyli środkowej Dalmacji. Tym razem popłyniemy inną trasą i odwiedzimy inne porty. Będziemy wypływać każdego ranka, by po 5-10 h żeglowania docierać każdego dnia w nowe miejsce, eksplorując najciekawsze wyspy środkowej Dalmacji: Brac, Vis, Hvar czy Korcula. Rozpoczynamy i kończymy rejs w rejonie pięknego Trogiru i Splitu.

Zaokrętowanie: Trogir 27.04.2024r. (sobota) godz. 17:00

Wyokrętowanie: Trogir 04.05.2024r. (sobota) godz. 9:00

Konkretny plan rejsu ustalony jest przez kapitana na podstawie warunków pogodowych. Kapitan ma prawo zmienić trasę rejsu, jeśli uzna to za konieczne, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort załodze.

Ile kosztuje rejs i kiedy płyniemy?

Zaokrętowanie: Trogir 27.04.2024r. (sobota) godz. 17:00 

Wyokrętowanie: Trogir 04.05.2024r. (sobota) godz. 9:00

REJS JACHTEM JEDNOKADŁUBOWYM

2600zł / 2400zł*
*cena dla naszych kursantów (klubowiczów)

Cena zawiera:

 • Miejsce na jachcie w kajucie dwuosobowej. Dla komfortu całej załogi, u nas nikt nie śpi w mesie (salonie).

 • Opiekę i prowadzenie rejsu przez kapitana (instruktora).

 • Obsługę i organizację rejsu.

 • Elementy szkolenia z żeglarstwa morskiego dla chętnych.

 • Szkolenie z bezpieczeństwa dla wszystkich.

 • Wystawienie opinii z rejsu potwierdzającej odbycie morskiego stażu żeglarskiego (potrzebne do uzyskania kolejnych stopni żeglarskich)

 • Ubezpieczenie NNW/KL uwzględniające uprawianie żeglarstwa morskiego.

 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Składka do kasy jachtowej w wysokości 150-200 €/os (na wspólne zakupy spożywcze, opłaty portowe, paliwo do jachtu). To co zostanie, pozostanie rozdzielone między załogantów. Zwyczajowo kapitan nie bierze udziału w składce do kasy jachtowej. Załoga "żywi" swojego kapitana na jachcie.

 • Transport Polska-Chorwacja-Polska.

 • Transit log (sprzątanie po rejsie, pościel, itp.)
  ok. 50 € / osoba.

 • Ubezpieczenie kaucji 50 € / osoba.

 • Kaucja zwrotna 50 € / osoba - zwracana, jeżeli jacht będzie zwrócony bez uszkodzeń. Za uszkodzenia załoga odpowiada wspólnie.

 • Posiłki poza jachtem.

Zapisz się

REJS KATAMARANEM

3400zł / 3100zł*
*cena dla naszych kursantów (klubowiczów)

Cena zawiera:

 • Miejsce na jachcie w kajucie dwuosobowej. Dla komfortu całej załogi, u nas nikt nie śpi w mesie (salonie).

 • Opiekę i prowadzenie rejsu przez kapitana (instruktora).

 • Obsługę i organizację rejsu.

 • Elementy szkolenia z żeglarstwa morskiego dla chętnych.

 • Szkolenie z bezpieczeństwa dla wszystkich.

 • Wystawienie opinii z rejsu potwierdzającej odbycie morskiego stażu żeglarskiego (potrzebne do uzyskania kolejnych stopni żeglarskich)

 • Ubezpieczenie NNW/KL uwzględniające uprawianie żeglarstwa morskiego.

 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Składka do kasy jachtowej w wysokości ok. 200 €/os (na wspólne zakupy spożywcze, opłaty portowe, paliwo do jachtu). To co zostanie, pozostanie rozdzielone między załogantów. Zwyczajowo kapitan nie bierze udziału w składce do kasy jachtowej. Załoga "żywi" swojego kapitana na jachcie.

 • Transport Polska-Chorwacja-Polska.

 • Transit log (sprzątanie po rejsie, pościel itp.)
  ok. 50 € / osoba.

 • Ubezpieczenie kaucji 50 € / osoba.

 • Kaucja zwrotna 50 € / osoba - zwracana, jeżeli jacht będzie zwrócony bez uszkodzeń. Za uszkodzenia załoga odpowiada wspólnie.

 • Posiłki poza jachtem.

Zapisz się

Co o nas piszą?

Patrycja ŚwiercPatrycja Świerc
18:28 20 Oct 21
Polecam z całego serca. Super atmosfera, dobre przygotowanie merytoryczne, a także świetna zabawa. Uważam, że to najlepsze miejsce do nauki jakie mogliśmy wybrać z mężem. Duży plus za poświęcenie sporo czasu na praktykę
Piotr JankowskiPiotr Jankowski
06:45 20 Oct 21
Jedyne miejsce, gdzie widać, że instruktorzy kochają to, co robią i oferują więcej czasu szkoleniowego, niż wymagają tego normy. Widać szczerą pasję u nich, która wręcz zaraża 🙂Posiadają bardzo obszerną merytoryczną wiedzę, którą potrafią przekazać w tak prosty sposób, że nawet ja to zrozumiałem 😅Na pewno jeszcze tam wrócę po kolejne patenty 💪👊
Krzysztof BednarzKrzysztof Bednarz
12:18 11 Oct 21
Mega fajny kurs, zdecydowanie polecam wziąć kurs rozszerzony do wersji premium. Super instruktorzy, fajny sprzęt. Jeśli myślicie o kursie to tylko w Aquilo24 :)
emilia finkemilia fink
09:40 30 Aug 21
Świetna szkoła, która uczy pływać na żaglach, a nie tylko przygotowuje domegzaminu. Waszym ogromnym atutem jest mieszanka temperamentów wszystkich instruktorów. Karolina - sto razy z cierpliwością tłumaczy tym, do których nie bardzo dociera 🙂, Bartek - potrafi zagadać 🙂, ale przekazuje informacje tak, że zapamietujesz bardzo dużo i pokazuje ciekawe rozwiązania sytuacji, Leszek uczy jak zachować spokój i być odpowiedzialnym i opanowanym kierownikiem jachtu oraz jak ułatwiać sobie życie na jachcie, no i Adam nasz kochany, który poza szeroka wiedzą i doświadczeniem uświadamia, że pływanie to przede wszystkim cudowny czas relaksu i odpoczynku 🙂. Jesteście niesamowici. W imieniu całej grupy dziękuję za ten wspaniały czas na kursie.
Norbert HeczkoNorbert Heczko
20:54 23 Jun 21
18-20 czerwca to weekend w którym miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu na sternika motorowodnego. Za sprawą profesjonalnego zespołu Aquilo 24 udało się mi i moim przyjaciołom zdobyć bogate doświadczenie i finalnie patent sternika motorowodnego, a to dopiero początek tej ścieżki:) W dużym skrócie mogę uczciwie polecić wszystkim zainteresowanym współpracę i zdobywanie doświadczenia z tym zespołem pasjonatów. Pozdrawiam serdecznie, Norbert
js_loader

Dla kogo jest ten rejs?

Dla każdego! Zarówno dla osób, które już pływały, jak i dla totalnych nowicjuszy. Dla tych, którzy chcą się szkolić i dla tych którzy nastawiają się na wypoczynek i wypatrywanie delfinków :) Nie trzeba mieć żadnego patentu. Nie trzeba umieć pływać. Chorwacja to najlepszy akwen Europy dla osób, które obawiają się choroby morskiej lub dużych fal, ponieważ zawsze można schować się za wyspami, gdy wieje już za mocno. Z drugiej strony, ciężko znaleźć lepiej rozwiniętą infrastrukturę wodną niż chorwacka, która stanowi świetne miejsce do nauki dla aspirujących przyszłych sterników. Dlatego Chorwacja jest najbardziej obleganym akwenem przez żeglarzy w Europie.

Jak będą wyglądały szkolenia na tym rejsie?

W szkoleniach będą brały tylko te osoby, które chcą (do czego bardzo zachęcamy). A ten, kto chce, będzie miał ku temu wiele okazji w praktyce! Ubezpieczamy kaucję jachtu po to, żebyście mieli możliwość przejąć stery i sami wykonywać większość manewrów. To głównie Wy będziecie prowadzili jacht! Oczywiście wszystko pod okiem kapitana, który będzie dbał o bezpieczeństwo rejsu i chwyci za ster, kiedy będzie trzeba. Będziecie mogli się nauczyć m.in.: jak planować rejs, jak obsługiwać jacht morski, jak wykonywać manewry dużym jachtem na żaglach i na silniku, czym się różni jacht morski od śródlądowego, czym się różni jacht od katamaranu, jak przeprowadzić odbiór i zdanie jachtu, jak korzystać z instalacji jachtowych, jak działa ster strumieniowy. Będziemy omawiać wspólnie manewry portowe i cumować codziennie w innym porcie. Nie zabraknie stawania na kotwicy w zatokach. Być może wypłyniemy też na jedno pływanie nocne.

 

Jak wygląda życie na jachcie?

ŁAZIENKI: Na jachcie są małe, ale wystarczające łazienki z prysznicami. Wodę słodką do zbiorników dolewamy w portach. W portach korzystamy z łazienek w marinie. Chorwacja ma jedne z lepszych dostępnych łazienek portowych.
KUCHNIA: Na jachcie jest normalna kuchnia z kuchenką, piekarnikiem i lodówką, w której komfortowo możemy gotować jak w domu (tylko czasem z przechyłem ;)). W portach są liczne restauracje zaraz przy marinach.

Co ze sobą zabrać? Jak się przygotować?

Pierwszy raz na morze? Nie martw się, wszystkim uczestnikom wyślemy listę rzeczy do zabrania i listę rzeczy, których lepiej nie zabierać.

 

Transport

Sposobów dojazdu na miejsce jest mnóstwo. Możesz dotrzeć samolotem (loty są codziennie), samochodem lub busem.
SAMOLOT
Marina z której startujemy i kończymy rejs, znajduje się 15 min. od dużego lotniska w Splicie i godzinę drogi od lotniska w Zadarze. W tym okresie jest sporo połączeń tanich linii. Polecamy kupić loty szybciutko póki są niższe ceny. Przykładowe połączenia:
- Wrocław-Split (Wizzair) - loty w piątki i poniedziałki
- Katowice-Split (Wizzair) - loty codziennie
- Wrocław-Zadar (Ryanair)
- Poznań-Zadar (Ryanair)


BUS / AUTO
Można dojechać własnym samochodem albo zabrać się wspólnie z innymi załogantami. My też mamy kilka miejsc w busie Aquilo24 (370 zł za osobę z bagażem w jedną stronę). Jest to trasa na ok.13h jazdy.

Możemy przetransportować też sam bagaż busem praktycznie pod sam jacht (150zł w 1 stronę).

Harmonogram płatności:

1) 50% z 2600/2400/3100/3400 zł do 48h od zapisania na rejs.

2) Drugie 50% z 2600/2400/3100/3400 zł do 20.03.2024 r.

3) Pozostałe opłaty (wymienione w "cena nie zawiera") będą zbierane pierwszego dnia wyjazdu.
*Oczywiście możesz wpłacić od razu 100%.

Masz pytania?

Jeśli masz pytania, najwięcej i najszybciej odpowiedzi uzyskasz dzwoniąc do komandorki rejsu.
Jeśli wiesz już, że chcesz się zapisać, skorzystaj z formularza.


Magda Greźlikowska Komandorka rejsów morskich tel. +48795077626

Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu