Półkolonie Żeglarskie

Fajny czas wakacji, radości i beztroski :)

 

Dlaczego nasze Półkolonie?

Stworzone z pasji do żeglarstwa, z myślą o pozytywnym i bezpiecznym rozwoju dzieci i młodzieży. Też mamy dzieci i też byliśmy dziećmi. Tęsknimy za starą, dobrą zabawą w podchody, taplaniem się w wodzie i pięknym czasem wakacji. I właśnie to tworzymy dla dzieci!

Tutaj zastępujemy telefony i tablety zabawą z rówieśnikami na świeżym powietrzu, nad wodą i w wodzie, na łodzi i w lesie. Tutaj tworzymy miejsce, gdzie dzieci będą czuły się bezpiecznie, gdzie nie będzie miejsca na nudę, ale na śmiech, swobodę i bezpieczne bycie dzieckiem.

Żeglarstwo jest nie tylko fantastycznym sposobem na spędzanie wakacyjnego czasu, ale też w naturalny sposób uczy pracy w zespole, odpowiedzialności za innych, a także dyscypliny i umiejętności realizacji powierzonych zadań. Czy jako rodzice możemy sobie wymarzyć coś lepszego?

Nasze kierownictwo -
pasja i doświadczenie!

To miejsce tworzą wyjątkowi ludzie z wyjątkowym podejściem do żeglarstwa i kształtowania dziecięcych umysłów i serc. Zadbają o bezpieczeństwo Twoich dzieci i to fizyczne, i to emocjonalne. Będą wsparciem, inspiracją i bezpieczną przystanią.

Z przyjemnością przedstawiamy Komandora półkolonii Aquilo24:

Andrzeja Sobuńko

To Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ i Instruktor Motorowodny, współtwórca Uczniowskiego Klubu Sportowego "Latający Holender", wieloletni instruktor we wrocławskim AZS-ie i legnickim „Halkosie”, a także opolskim LOK-u i wrocławskim Jacht Klubie „Oświata”. Spędził kilka lat w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Rozwoju Żeglarstwa. Jest w ścisłym gronie instruktorów żeglarskich Aquilo24 i ma ogromny wpływ na program szkolenia.

Świetna kadra
i wyjątkowy program!

Najbardziej doświadczeni instruktorzy z zespołu Aquilo24 stworzyli program, który sprawi, że te półkolonie będą czymś więcej niż tylko "przechowalnią" dla Twoich dzieci. Prowadząc na co dzień szkolenia żeglarskie, wiedzą jak wprowadzić aspirujących żeglarzy w ten wyjątkowy świat, jak rozpocząć tę przygodę, aby stała się co najmniej fajnym wspomnieniem wakacyjnym, a być może zamiłowaniem na całe życie.

A czy młodzi żeglarze, którzy pierwsze doświadczenia mają już za sobą znajdą tu coś dla siebie? Oczywiście! Wspaniale jest powitać młodych pasjonatów żeglarstwa i pomóc im rozwijać ich zainteresowania.

Fantastyczne miejsce

Nasze półkolonie odbywają się w Ośrodku Wypoczynkowym Wały, tylko 30 min od Wrocławia!

Cisza, spokój oraz ogrodzony teren z dostępem do strzeżonego kąpieliska, niezależnego od Odry to absolutny atut tego terenu!

W przypadku nagłego zanieczyszczenia lub zamknięcia rzeki nadal możemy bezpiecznie trenować i korzystać z kąpieliska, gdyż zbiornik w Wałach jest zasilany czystą wodą maleńkiej rzeczki niepołączonej z Odrą :)

Sprawdzony i niezawodny sprzęt!

Do dyspozycji uczestników są nowoczesne jachty klasy Optimist, wyprodukowane w 2023 roku a także nowe deski SUP. Dla bardziej zaawansowanych uczestników mamy jachty Sigma Club zwodowane w 2022 roku.

Nie zabraknie też pływania na motorówkach :)

Wszystko bezpieczne, nowe i niezawodne.

Jeśli szukacie bezpiecznego i przyjaznego miejsca
dla swoich dzieci to lepiej nie mogliście trafić!

Zapewniamy:

- Całodzienną opiekę doświadczonych instruktorów żeglarstwa, a także animatorów i opiekunów.

- Opiekę ratowników, zarówno podczas żeglowania, jak i kąpieli.

- Całodzienne wyżywienie.

- Organizację gier i zabaw na świeżym powietrzu.

- Szkolenie żeglarskie na poziomie dostosowanym do wieku uczestników.

- Ubezpieczenie i zgłoszenie do kuratorium oświaty pod numerem 3533/DOL/L-2023

UWAGA!

Nie ma atrakcji dodatkowo płatnych!

Jako jedni z nielicznych na rynku traktujemy równo wszystkich uczestników niezależnie od możliwości finansowych opiekunów! U nas wszystkie atrakcje są w cenie półkolonii i każdy z uczestników będzie miał pełen dostęp do całej oferty!

Czego nauczymy Twoje dziecko?

Bezpieczeństwo nad wodą:

 • Jak bezpiecznie poruszać się po pomoście, na jachcie i w pobliżu wody
 • Jak działają kamizelki ratunkowe i jak bezpiecznie z nich korzystać
 • Jakie obowiązują zasady na kąpieliskach, współpracy z ratownikiem, jak wezwać pomoc, jak udzielić pierwszej pomocy

Podstawy żeglarstwa

 • Zapoznanie z jachtem i pozostałym sprzętem żeglarskim
 • Stawianie żagli, sterowanie, pagajowanie
 • Prace bosmańskie, węzły, klar na linach oraz nauka piosenek żeglarskich

Oprócz nauki jeszcze wiele atrakcji :)

Zabawy na lądzie, ćwiczenia ruchowe, konkursy, podchody w lesie, poszukiwanie skarbu,
nauka śpiewania piosenek żeglarskich, regaty, dobra zabawa i sportowa rywalizacja.


24:00:00

Przykładowy program dnia:

07:30 - 08:00 – Poranne spotkanie w ATM Marina Osobowice*
08:00 – Wyjazd z Wrocławia z portu ATM Marina Osobowice*
08:30 – Poranne gry i zabawy
08:45 – Powitanie w ośrodku, przedstawienie programu dnia, poranny apel, podniesienie bandery
09:00– Drugie śniadanie
09:30 – Bezpieczeństwo nad wodą
10:00 – Zajęcia żeglarskie
13:00 – Obiad
14:00 – Zabawy i animacje w wodzie, na wodzie i na lądzie
16:00 – Zakończenie dnia - apel - opuszczenie bandery
16:15 – Gry i zabawy na świeżym powietrzu
16:30 – Wyjazd do Wrocławia*
17:00 - 17:30– Przyjazd do ATM Marina Osobowice**

*dla osób, które samodzielnie dowożą dzieci do Ośrodka w Wałach opieka na miejscu rozpoczyna się od 8:00 i kończy o 17:00
**w przypadku wcześniejszego powrotu zapewniamy opiekę w porcie ATM Marina Osobowice do godziny 17:30

OPŁATY ZA PÓŁKOLONIE
sezon 2024

1089zł / 1039zł*
*cena dla dzieci osób, które ukończyły kurs w szkole Aquilo24 lub uczestniczyły w naszych półkoloniach lub obozach

Dla osób zapisujących więcej niż jedno dziecko lub zapisujących dziecko na dwa lub więcej turnusów
oferujemy 10% zniżki na każde dziecko
czyli 980 zł  / 935 zł*

 

Cena zawiera:

 • Zajęcia żeglarskie dla początkujących i dla zaawansowanych min 4 godziny dziennie
 • Korzystanie z nowego sprzętu żeglarskiego - łódki klasy Optimist, nowe deski SUP
 • Opiekę wychowawców i ratowników
 • Atrakcyjne zajęcia i animacje podczas całego dnia
 • Pełne wyżywienie (drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i woda dostępna przez cały dzień)
 • Przejażdżkę szybką łodzią motorową minimum raz podczas turnusu
 • Strzeżone kąpielisko
 • Dyplom uczestnictwa
 • Kapoki i sprzęt ratunkowo asekuracyjny
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

 • transportu z Wrocławia do Ośrodka w Wałach
Zapisz się

Co o nas piszą?

Patrycja ŚwiercPatrycja Świerc
18:28 20 Oct 21
Polecam z całego serca. Super atmosfera, dobre przygotowanie merytoryczne, a także świetna zabawa. Uważam, że to najlepsze miejsce do nauki jakie mogliśmy wybrać z mężem. Duży plus za poświęcenie sporo czasu na praktykę
Piotr JankowskiPiotr Jankowski
06:45 20 Oct 21
Jedyne miejsce, gdzie widać, że instruktorzy kochają to, co robią i oferują więcej czasu szkoleniowego, niż wymagają tego normy. Widać szczerą pasję u nich, która wręcz zaraża 🙂Posiadają bardzo obszerną merytoryczną wiedzę, którą potrafią przekazać w tak prosty sposób, że nawet ja to zrozumiałem 😅Na pewno jeszcze tam wrócę po kolejne patenty 💪👊
Krzysztof BednarzKrzysztof Bednarz
12:18 11 Oct 21
Mega fajny kurs, zdecydowanie polecam wziąć kurs rozszerzony do wersji premium. Super instruktorzy, fajny sprzęt. Jeśli myślicie o kursie to tylko w Aquilo24 :)
emilia finkemilia fink
09:40 30 Aug 21
Świetna szkoła, która uczy pływać na żaglach, a nie tylko przygotowuje domegzaminu. Waszym ogromnym atutem jest mieszanka temperamentów wszystkich instruktorów. Karolina - sto razy z cierpliwością tłumaczy tym, do których nie bardzo dociera 🙂, Bartek - potrafi zagadać 🙂, ale przekazuje informacje tak, że zapamietujesz bardzo dużo i pokazuje ciekawe rozwiązania sytuacji, Leszek uczy jak zachować spokój i być odpowiedzialnym i opanowanym kierownikiem jachtu oraz jak ułatwiać sobie życie na jachcie, no i Adam nasz kochany, który poza szeroka wiedzą i doświadczeniem uświadamia, że pływanie to przede wszystkim cudowny czas relaksu i odpoczynku 🙂. Jesteście niesamowici. W imieniu całej grupy dziękuję za ten wspaniały czas na kursie.
Norbert HeczkoNorbert Heczko
20:54 23 Jun 21
18-20 czerwca to weekend w którym miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu na sternika motorowodnego. Za sprawą profesjonalnego zespołu Aquilo 24 udało się mi i moim przyjaciołom zdobyć bogate doświadczenie i finalnie patent sternika motorowodnego, a to dopiero początek tej ścieżki:) W dużym skrócie mogę uczciwie polecić wszystkim zainteresowanym współpracę i zdobywanie doświadczenia z tym zespołem pasjonatów. Pozdrawiam serdecznie, Norbert
js_loader

Dla kogo są nasze Półkolonie?

Dla wszystkich dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia będą organizowane w grupach tworzonych na podstawie wieku i umiejętności uczestników danego turnusu.

W przypadku dużego zainteresowania planujemy uruchomić specjalną grupę młodych adeptów 5 - 6 lat

Od 14 roku życia młodzież może wziąć udział w tygodniowych kursach żeglarskich organizowanych przez naszą szkołę żeglarską Aquilo24 lub Obozach na Mazurach link.

Jak będą wyglądały nasze Półkolonie?

Każdy dzień będzie inny! Zawsze jednak rozpoczniemy od przyjazdu z Wrocławia :) (na dzieci, które opiekunowie zdecydują się dowieźć we własnym zakresie będziemy, czekać na miejscu w ośrodku od 8:00 każdego dnia). Zaraz na początek dnia planujemy integrację poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu. Następnie zjemy drugie śniadanie i kiedy będziemy mieli już siłę na nowe przygody, wyruszymy do zajęć.

Na początek zasady bezpieczeństwa nad wodą! Każdego dnia będziemy o tym przypominać. Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest naszym priorytetem!

W zależności od wieku i zaawansowania będziemy dzielić się na grupy. Szczegółowy plan każdego dnia otrzymacie po wypełnieniu formularza zapisu, na podany adres e-mail. Po południu zjemy obiad, a po obiedzie dzieci wezmą udział w zorganizowanych grach, rejsach, zajęciach żeglarskich na lądzie lub wodzie. Będzie też czas na kąpiel na strzeżonym kąpielisku! Około 17:00 wracamy do Wrocławia. Na opiekunów, którzy zdecydują się odebrać dzieci we własnym zakresie będziemy czekać w ośrodku w Wałach do 17:00 każdego dnia.

 

Co ze sobą zabrać? Jak się przygotować?

Pierwszy raz na półkolonie żeglarskie? Kolejny raz na żagle? Nie martw się, wszystkim uczestnikom wyślemy listę rzeczy do zabrania i listę rzeczy, których lepiej nie zabierać.

 

Transport

Dla zainteresowanych organizujemy wspólny transport busami na trasie Wrocław ATM Marina Osobowice - Ośrodek Wypoczynkowy Wały rano i powrót po południu. W sezonie 2024 zamierzamy uruchomić także dodatkowy transport z południowej części Wrocławia. Cena w dwie strony wynosi 199 zł na osobę za turnus. W cenę wliczona jest opieka wychowawcy podczas przejazdu.

Oczywiście, możecie dojechać na własną rękę.
 

Płatności:

1) Wpłaty należy dokonać do 48h od otrzymania potwierdzenia zapisu na konkretny turnus. Po tym czasie rezerwacja miejsca zostaje anulowana.

2) Opłatę za transport wnosimy razem z pełną opłatą za turnus.

3) W przypadku rezygnacji w terminie dłuższym niż 2 tygodnie do dnia rozpoczęcia turnusu zwracamy opłatę pomniejszając ją o 30% kosztów manipulacyjnych.

4) W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 2 tygodnie do dnia rozpoczęcia turnusu opłaty nie będą zwracane.

5) Nie zwracamy wniesionej opłaty za transport.

6) W przypadku opłaty promocyjnej lub specjalnej należy dokonać wpłaty całej kwoty za turnus.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Na każde pytanie czekamy i postaramy się rozwiać każdą wątpliwość.


 tel. +48 731 38 38 08

e-mail: kontakt@aquilo24.pl

Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu