7 grudnia, 2022

Voucher czyli przeżycia jako najlepszy prezent.

Dlaczego voucher jest idealnym pomysłem na prezent?

Zbliża się moment, w którym duża część z nas zaczyna się zastanawiać nad tym jaki prezent wybrać dla bliskich. Mówi się (i my się z tym zgadzamy 🙂 ), że najlepszym prezentem są przeżycia, doświadczenia i umiejętności. Coś, co nie będzie kolejną rzeczą na półce, o której obdarowana osoba pewnie niedługo zapomni i tylko będzie zbierać kurz.
Dlatego dobrym pomysłem jest Voucher, ponieważ patent zostaje na zawsze, a umiejętności się nie zapomina. Dodatkowo kurs u nas to nie tylko pływanie po porcie, ale też świetna przygoda. Odbywa się w najbardziej wymagającym mieście do nauki żeglarstwa i motorowodniactwa w Polsce, w ośrodku z najbardziej rozbudowanym programem szkoleniowym we Wrocławiu. Tutaj nauczysz się śluzowania w praktyce, manewrów portowych oraz wielu przydatnych umiejętności, które przydadzą się zarówno na Mazurach jak i na rejsie w Grecji lub Hiszpanii.
Dzięki rozbudowanemu programowi, świetnej kadrze i wyjątkowych jachtach kurs staje się świetnym doświadczeniem, które zostanie w pamięci na długo (o ile nie na zawsze).
Warto także pamiętać, że Voucher ważny jest aż rok, a w nowym sezonie 2023 ceny wzrosną o wskaźnik inflacji, czyli o ok 17%.

Voucher
1. Voucher na wybrany Kurs w Aquilo24

Jaki wybrać kurs?

W naszej ofercie znajdziesz 3 kursy: Sternik Motorowodny, Żeglarz Jachtowy oraz Licencja Na Holowanie Narciarza i Innych Obiektów Pływających.

Pierwszy z nich dzieli się na Kurs Premium oraz Kurs Podstawowy. Na obydwu rodzajach szkolenia nauczysz się cumowania z wykorzystaniem Y-bomów (które bardzo często pojawiają się w nowoczesnych mazurskich marinach), z użyciem lin typu “mooring” oraz z użyciem boi cumowniczych (które są bardzo często wykorzystywane w śródlądowych marinach).
Co więcej, pokażemy gdzie na trudnym Wrocławskim Węźle Wodnym występują nieoznakowane mielizny, nauczymy Cię prowadzenia jachtu w pełnym ślizgu oraz zadbamy o bezpieczeństwo Twoje i Twojej załogi dzięki przeprowadzaniu manewru “człowiek za burtą”.
Warianty tego kursu różnią się one przede wszystkim ilością przepływanych godzin. Ponadto na Kursie Premium nauczysz się śluzowania oraz zapoznasz się z całym Wrocławskim Węzłem Wodnym. To właśnie tutaj przepłyniesz aż 80 km po Wrocławiu.
Zarówno na Kursie Premium jak i Podstawowym trenujesz na dużych i mocnych jachtach Sea Ray 190 (150KM) i Sea Ray 180 (115 KM) w największej marinie we Wrocławiu.

2. Szkolenie Motorowodne może być na prawdę świetną zabawą, która pozostanie na zawsze!

Jeśli jednak zdecydujesz się na Kurs Żeglarski dzieli się on na 4 rodzaje ze względu na czas trwania i pory, w których odbywa się szkolenie. Są to: Kurs Dzienny (45h praktyki), Intensywny (45h praktyki), Kurs Dzienny (60h praktyki) oraz Kurs Wieczorowy (70h praktyki).
Na tym kursie trenujesz na dużych jachtach Twister 26 i nowych Sigmach Club w największej marinie we Wrocławiu. Tak jak na Kursie Motorowodnym tutaj również nauczysz się cumowania z wykorzystaniem Y-bomów, z użyciem lin typu “mooring” oraz z użyciem boi cumowniczych. Poćwiczymy dopływanie do płytkiego brzegu (tak jak na mazurskich bindugach) oraz kładzenie masztu. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna na Mazurach. Pokażemy Ci jak zachować się przed śluzą, jak się z nią komunikować i innymi jednostkami oraz jak zabezpieczyć jacht w środku. Przez śluzę przepłyniemy dwa razy.
Dodatkowym atutem tego kursu jest to, że jako jedyni we Wrocławiu w trakcie szkolenia oferujemy możliwość prawdziwego dwudniowego rejsu do Urazu. Tu poćwiczymy locję rzeki, planowanie trasy i rejsu.


Co więcej pokażemy gdzie na Wrocławskim Węźle Wodnym występują nieoznakowane mielizny.

Kurs na Żeglarza Jachtowego
3. Kurs na Żeglarza Jachtowego w trakcie rejsu do Urazu – kto dopłynie pierwszy?

Możesz wybrać także Voucher na Licencję Na Holowanie Narciarza i Innych Obiektów Pływających. Aby zrealizować taki kurs należy posiadać jednak patent motorowodny.
Holowanie może być świetną rodzinną zabawą, ale również świetną grupową rozrywką. To nie tylko wakeboard, narty wodne, ponieważ nie każdy potrafi pływać na nartach.
Na szkoleniu nauczysz się zasad porozumiewania się między jachtem holującym, a narciarzem lub użytkownikiem obiektu pływającego, przepisów w zakresie holowania narciarza lub innych obiektów pływających, warunków bezpieczeństwa oraz jak przygotować miejsce, jacht oraz sprzęt do holowania.
Program praktyczny natomiast opiera się o start z wody jak i z pomostu, holowanie po prostej jak i slalomem, zakończenie holowania na wodzie lub na brzegu oraz manewry jachtem (w tym zwroty i podpływanie po upadku).

Holowanie narciarza
4. Licencja na holowanie możesz nauczyć się jak holować i przetestować jak być holowanym.

Jednym słowem nie ma lepszego prezentu niż wspomnienia i emocje, które zostaną na zawsze i zdecydowanie nie będą się kurzyć na półce. 😉

Cytując C. Pavese “Nie pamiętamy dni. Pamiętamy momenty.”

Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu