4 marca, 2023

Skąd wiemy,  że jesteśmy dobrzy?!

Kiedy ocena staje się prawdziwsza?

To pytanie zadawaliśmy sobie wielokrotnie. Sobie, innym instruktorom – to pytanie towarzyszyło nam za każdym razem, kiedy patrzyliśmy na jakiegoś instruktora lub wykładowcę. Większość instruktorów ma o sobie wyobrażenia, ale mało który naprawdę chce się dowiedzieć o sobie więcej.

Kiedy ocena staje się prawdziwsza? Kiedy ustawisz punkty odniesienia. W przeciwnym razie skąd można wiedzieć, czy jest się dobrym.

Większość kursów żeglarskich i motorowodnych w Polsce jest prowadzona przez jednego instruktora przez cały kurs. Skąd osoba, która ukończy taki kurs, ma wiedzieć, czy to było dobre, skoro nie ma do kogo porównać instruktora. Nawet jeśli jest jakaś rotacja instruktorów, to nie ma żadnej oceny/ewaluacji po kursie. Ukończysz kurs, zdasz egzamin i już. Wydaje Ci się, że wszędzie tak jest i takie są szkolenia żeglarskie i motorowodne.

1. Raporty z analiz ankiet ewaluacyjnych

System ewaluacji został przygotowany przez psychologów społecznych i marketingu!

Dlatego właśnie wyszliśmy temu naprzeciw i jako nieliczni (może nawet jedyni) w Polsce mamy rotację instruktorów w trakcie jednego kursu. Do tego stworzyliśmy profesjonalny, anonimowy system ankiet ewaluacyjnych, który pozwala nam zobaczyć, w którym miejscu jest nasz zespół.

Ocieniają kursanci zarówno firmę, ale i poszczególnych instruktorów. I co najważniejsze: mogą porównać kompetencje miękkie, przygotowanie i profesjonalizm, bo mają do kogo! Oceniany jest cały zespół , nie ma wyjątków 🙂

2. Instruktorki, instruktorzy i goście na zakończeniu sezonu 2022

System ewaluacji został przygotowany przez psychologów społecznych, którzy zadbali, żeby był trafny i rzetelny.  I wiesz co? Ten system nam się świtanie sprawdza. To znaczy, kursanci aktywnie wypełniają nasze ankiety, a my tworzymy z nich raporty, które każdy z instruktorów otrzymuje na zakończenie sezonu. My staramy się najlepszych nagradzać na naszym zakończeniu!


Raport może być dla instruktorów skarbnicą wiedzy o nich samych – jeśli tylko będą chcieli wyciągać z niego wnioski.

Pora przedstawić najlepiej oceniane i ocenianych w sezonie 2022!

3. Najlepsi spośród żeglarzy w 2022

Czas przedstawić najlepiej oceniane instruktorki i najlepiej ocenianych instruktorów:
Szkolenia Żeglarskie:


1. Tomek Romanowski

2. Magdalena Greźlikowska

3. Karolina Lewandowska

4. Najlepsi spośród motorowodniaków w sezonie 2022

Najlepiej oceniane instruktorki i oceniani instruktorzy w sezonie 2022:

1. Magda Greźlikowska

2. Adam Stankiewicz

3. Piotrek Cebulski

Na koniec, to że ktoś ma tytuły przed nazwiskiem może się okazać niewiele warte, jeśli zdobędzie się na odwagę wystawienia na ocenę w anonimowej ewaluacji.

Być za to najlepiej ocenianą lub ocenianym instruktorem w dużym zespole
– znaczy naprawdę wiele!

Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu