12 kwietnia, 2023

Kurs wyjazdowy

Pomysł na przeżycie razem przygody

Zebrałeś grupę osób – znajomych, znajomych znajomych czy pracowników, którzy chcą razem przeżyć przygodę, zdobyć nowe umiejętności, zintegrować się czy po prostu spróbować czegoś nowego spędzając przy tym razem czas. Zastanawiacie się nad różnego rodzaju aktywnościami, a może nawet kursami. Po wpisaniu w wyszukiwarkę pojawia się cała masa propozycji – lot balonem, paintball, wspinaczka i rejsy motorówką. No właśnie, może rejs? Tylko jest to zabawa jednorazowa. A gdyby tak połączyć to z kursem po którym zostają fajne przeżycia, zgrana ekipa… i patent? Może to będzie najlepsza opcja – Kurs Motorowodny lub/oraz Holowanie Narciarza i Innych Obiektów Pływających.

Jednak pojawia się jedno pytanie: jak zorganizować tego typu wydarzenie na większą ilość osób? 

Rozwiązanie jest proste – kurs wyjazdowy.

Kurs Motorowodny

Jak wygląda taki kurs?

Wystarczy znaleźć miejsce, czas no i oczywiście ludzi. 🙂
Z resztą chętnie wesprzemy radą i pomocą. Mamy za sobą organizację kilku takich kursów. Ostatni miał miejsce we wrześniu 2022 roku w Leśnej, w okolicach Zamku Czocha. Kurs, jak i sam egzamin, odbył się Przystani Żeglarskiej IZERY, na Jeziorze Leśniańskim. Piękne miejsce, wspaniała pogoda i zdecydowanie, niezapomniane przeżycia. 

Wodowanie motorówki na dzikim slipie w Leśnej

Myślisz sobie “wszystko fajnie ale co ze sprzętem, czy muszę mieć swój”? Nic z tych rzeczy! Cały sprzęt, który był konieczny do przeprowadzenia takiego kursu był zapewniony z naszej strony – między innymi Jacht Sea Ray 180 (115KM), całe wyposażenie motorówki, kamizelki ratunkowe oraz sprzęt do holowania.

Na miejscu poza jedną z naszych instruktorek, która była holowana okazało się, że kilka innych osób również chce spróbować nie tylko siedzenia za sterem i holowania ale również doświadczyć bycia holowanym! Dla początkujących i nie tylko mamy koło, które pomieści aż 5 osób i zapewni im niesamowite przeżycia i pozwoli zobaczyć jak wiele podczas holowania zależy od sternika.

Holowanie Narciarza i Innych Obiektów Pływających

Dla tych, którzy czują się na siłach oczywiście znajdzie się też wake. Jeśli ktoś pływał tylko w wake parkach zdecydowanie poczuje różnicę i może już więcej nie chcieć się holować inaczej, tylko za motorówką. 🙂

Holowanie Wake
Holowanie na Wake’u

Poza dobrą zabawą tych którzy zdecydują się na kurs z holowania czeka również duża dawka informacji i praktycznych umiejętności z tego zakresu. Dowiecie się jak porozumiewać się z narciarzem lub użytkownikiem obiektu pływającego, jak przygotować sprzęt, jacht oraz linę a także jakie przepisy was obowiązują. Co więcej nauczycie się jak startować z wody, z pomostu, w jaki sposób manewrować, podpływać po upadku, holować po prostej i slalomem, a także jak zakończyć holowanie w wodzie i na brzegu. 


Ale wracając do Czochy. Kurs trwał 3 dni, a ostatniego został przeprowadzony egzamin. Dzięki temu cała ekipa (jeśli zda ;)) po evencie wychodzi z zaświadczeniami, które wystarczy wysłać, aby otrzymać patent. Egzamin składa się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Po zakończeniu zrobimy pamiątkowe zdjęcie grupowe, a po kursie dostaniecie pakiet zdjęć z całego kursu. Na kursie nauczycie się jak bezpiecznie pływać, cumować, wychodzić z portu oraz jak prowadzić jacht w pełnym ślizgu. 

Czy warto inwestować w takie rzeczy? Cóż zdecydowanie warto sprawdzić 😉

Jeśli zastanawiacie się nad takim kursem – skontaktujcie się z nami. Na pewno uda nam się wybrać dobre miejsce, ustalić odpowiedni termin i zapewnić wam niesamowitą przygodę. 

Zdjęcie grupowe uczestników kursu na patent Sternika Motorowodnego.
Zdjęcie grupowe uczestników kursu Licencja na Holowanie Narciarza i innych Obiektów Pływających.
Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu