Półkolonie Żeglarskie - 2024

Fajny czas wakacji, radości i beztroski :)

 

Dlaczego nasze Półkolonie?

Stworzone z pasji do żeglarstwa, z myślą o pozytywnym i bezpiecznym rozwoju dzieci i młodzieży. Też mamy dzieci i też byliśmy dziećmi. Tęsknimy za starą, dobrą zabawą w podchody, taplaniem się w wodzie i pięknym czasem wakacji. I właśnie to tworzymy dla dzieci!

Tutaj zastępujemy telefony i tablety zabawą z rówieśnikami na świeżym powietrzu, nad wodą i w wodzie, na łodzi i w lesie. Tutaj tworzymy miejsce, gdzie dzieci będą czuły się bezpiecznie, gdzie nie będzie miejsca na nudę, ale na śmiech, swobodę i bezpieczne bycie dzieckiem.

Żeglarstwo jest nie tylko fantastycznym sposobem na spędzanie wakacyjnego czasu, ale też w naturalny sposób uczy pracy w zespole, odpowiedzialności za innych, a także dyscypliny i umiejętności realizacji powierzonych zadań. Czy jako rodzice możemy sobie wymarzyć coś lepszego?

Nasze kierownictwo -
pasja i doświadczenie!

To miejsce tworzą wyjątkowi ludzie z wyjątkowym podejściem do żeglarstwa i kształtowania dziecięcych umysłów i serc. Zadbają o bezpieczeństwo Twoich dzieci i to fizyczne, i to emocjonalne. Będą wsparciem, inspiracją i bezpieczną przystanią.

Z przyjemnością przedstawiamy Komandora półkolonii Aquilo24:

Andrzeja Sobuńko

To Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ i Instruktor Motorowodny, współtwórca Uczniowskiego Klubu Sportowego "Latający Holender", wieloletni instruktor we wrocławskim AZS-ie i legnickim „Halkosie”, a także opolskim LOK-u i wrocławskim Jacht Klubie „Oświata”. Spędził kilka lat w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Rozwoju Żeglarstwa. Jest w ścisłym gronie instruktorów żeglarskich Aquilo24 i ma ogromny wpływ na program szkolenia.

Świetna kadra
i wyjątkowy program!

Najbardziej doświadczeni instruktorzy z zespołu Aquilo24 stworzyli program, który sprawi, że te półkolonie będą czymś więcej niż tylko "przechowalnią" dla Twoich dzieci. Prowadząc na co dzień szkolenia żeglarskie, wiedzą jak wprowadzić aspirujących żeglarzy w ten wyjątkowy świat, jak rozpocząć tę przygodę, aby stała się co najmniej fajnym wspomnieniem wakacyjnym, a być może zamiłowaniem na całe życie.

A czy młodzi żeglarze, którzy pierwsze doświadczenia mają już za sobą znajdą tu coś dla siebie? Oczywiście! Wspaniale jest powitać młodych pasjonatów żeglarstwa i pomóc im rozwijać ich zainteresowania.

Fantastyczne miejsce

Nasze półkolonie odbywają się w Ośrodku Wypoczynkowym Wały, tylko 30 min od Wrocławia!

Cisza, spokój oraz ogrodzony teren z dostępem do strzeżonego kąpieliska, niezależnego od Odry to absolutny atut tego terenu!

W przypadku nagłego zanieczyszczenia lub zamknięcia rzeki nadal możemy bezpiecznie trenować i korzystać z kąpieliska, gdyż zbiornik w Wałach jest zasilany czystą wodą maleńkiej rzeczki niepołączonej z Odrą :)

Sprawdzony i niezawodny sprzęt!

Do dyspozycji uczestników są nowoczesne jachty klasy Optimist, wyprodukowane w 2023 roku a także nowe deski SUP. Dla bardziej zaawansowanych uczestników mamy jachty Sigma Club zwodowane w 2022 roku.

Nie zabraknie też pływania na motorówkach :)

Wszystko bezpieczne, nowe i niezawodne.

Jeśli szukacie bezpiecznego i przyjaznego miejsca
dla swoich dzieci to lepiej nie mogliście trafić!

Zapewniamy:

- Całodzienną opiekę doświadczonych instruktorów żeglarstwa, a także animatorów i opiekunów.

- Opiekę ratowników, zarówno podczas żeglowania, jak i kąpieli.

- Całodzienne wyżywienie.

- Organizację gier i zabaw na świeżym powietrzu.

- Szkolenie żeglarskie na poziomie dostosowanym do wieku uczestników.

- Ubezpieczenie i zgłoszenie do kuratorium oświaty pod numerem 1774/DOL/L-2024

UWAGA!

Nie ma atrakcji dodatkowo płatnych!

Jako jedni z nielicznych na rynku traktujemy równo wszystkich uczestników niezależnie od możliwości finansowych opiekunów! U nas wszystkie atrakcje są w cenie półkolonii i każdy z uczestników będzie miał pełen dostęp do całej oferty!

Czego nauczymy Twoje dziecko?

Bezpieczeństwo nad wodą:

 • Jak bezpiecznie poruszać się po pomoście, na jachcie i w pobliżu wody
 • Jak działają kamizelki ratunkowe i jak bezpiecznie z nich korzystać
 • Jakie obowiązują zasady na kąpieliskach, współpracy z ratownikiem, jak wezwać pomoc, jak udzielić pierwszej pomocy

Podstawy żeglarstwa

 • Zapoznanie z jachtem i pozostałym sprzętem żeglarskim
 • Stawianie żagli, sterowanie, pagajowanie
 • Prace bosmańskie, węzły, klar na linach oraz nauka piosenek żeglarskich

Oprócz nauki jeszcze wiele atrakcji :)

Zabawy na lądzie, ćwiczenia ruchowe, konkursy, podchody w lesie, poszukiwanie skarbu,
nauka śpiewania piosenek żeglarskich, regaty, dobra zabawa i sportowa rywalizacja.


24:00:00

Przykładowy program dnia:

07:30 - 08:30 – Poranny Transport z Wrocławia*

08:00 – Rozpoczęcie opieki w Ośrodku Wypoczynkowym Wały*

08:30 – Poranne gry i zabawy, przyjazd busów

09:00 – Powitanie w ośrodku, przedstawienie programu dnia, poranny apel, podniesienie bandery

09:15 – Drugie śniadanie

09:30 – Bezpieczeństwo nad wodą

10:00 – Zajęcia żeglarskie

13:00 – Obiad

14:00 – Zabawy i animacje w wodzie, na wodzie i na lądzie

16:00 – Zakończenie dnia - apel - opuszczenie bandery

16:15 – Podwieczorek/przekąska

16:15 - 16:30 – Gry i zabawy na świeżym powietrzu

16:30 – Wyjazd do Wrocławia*

17:00 - 18:00 – Przyjazd do Wrocławia**

*dla osób, które samodzielnie dowożą dzieci do Ośrodka w Wałach opieka na miejscu rozpoczyna się od 8:00 i kończy o 16:30
**lista przystanków, godziny odjazdów i przyjazdów udostępniamy szczegółowo w planie transportu

OPŁATY ZA PÓŁKOLONIE
sezon 2024

1089zł / 1039zł*
*cena dla dzieci osób, które ukończyły kurs w szkole Aquilo24 lub uczestniczyły w naszych półkoloniach lub obozach

Dla osób zapisujących więcej niż jedno dziecko lub zapisujących dziecko na dwa lub więcej turnusów
oferujemy 10% zniżki na każde dziecko
czyli 980 zł  / 935 zł*

 

Cena zawiera:

 • Zajęcia żeglarskie dla początkujących i dla zaawansowanych
 • Korzystanie z nowego sprzętu żeglarskiego - łódki klasy Optimist, nowe deski SUP
 • Opiekę wychowawców i ratowników
 • Atrakcyjne zajęcia i animacje podczas całego dnia
 • Pełne wyżywienie (drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i woda dostępna przez cały dzień)
 • Przejażdżkę szybką łodzią motorową minimum raz podczas turnusu
 • Strzeżone kąpielisko
 • Dyplom uczestnictwa
 • Kapoki i sprzęt ratunkowo asekuracyjny
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

 • transportu z Wrocławia do Ośrodka w Wałach
Zapisz się

Co o nas piszą?

Patrycja ŚwiercPatrycja Świerc
18:28 20 Oct 21
Polecam z całego serca. Super atmosfera, dobre przygotowanie merytoryczne, a także świetna zabawa. Uważam, że to najlepsze miejsce do nauki jakie mogliśmy wybrać z mężem. Duży plus za poświęcenie sporo czasu na praktykę
Piotr JankowskiPiotr Jankowski
06:45 20 Oct 21
Jedyne miejsce, gdzie widać, że instruktorzy kochają to, co robią i oferują więcej czasu szkoleniowego, niż wymagają tego normy. Widać szczerą pasję u nich, która wręcz zaraża 🙂Posiadają bardzo obszerną merytoryczną wiedzę, którą potrafią przekazać w tak prosty sposób, że nawet ja to zrozumiałem 😅Na pewno jeszcze tam wrócę po kolejne patenty 💪👊
Krzysztof BednarzKrzysztof Bednarz
12:18 11 Oct 21
Mega fajny kurs, zdecydowanie polecam wziąć kurs rozszerzony do wersji premium. Super instruktorzy, fajny sprzęt. Jeśli myślicie o kursie to tylko w Aquilo24 :)
emilia finkemilia fink
09:40 30 Aug 21
Świetna szkoła, która uczy pływać na żaglach, a nie tylko przygotowuje domegzaminu. Waszym ogromnym atutem jest mieszanka temperamentów wszystkich instruktorów. Karolina - sto razy z cierpliwością tłumaczy tym, do których nie bardzo dociera 🙂, Bartek - potrafi zagadać 🙂, ale przekazuje informacje tak, że zapamietujesz bardzo dużo i pokazuje ciekawe rozwiązania sytuacji, Leszek uczy jak zachować spokój i być odpowiedzialnym i opanowanym kierownikiem jachtu oraz jak ułatwiać sobie życie na jachcie, no i Adam nasz kochany, który poza szeroka wiedzą i doświadczeniem uświadamia, że pływanie to przede wszystkim cudowny czas relaksu i odpoczynku 🙂. Jesteście niesamowici. W imieniu całej grupy dziękuję za ten wspaniały czas na kursie.
Norbert HeczkoNorbert Heczko
20:54 23 Jun 21
18-20 czerwca to weekend w którym miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu na sternika motorowodnego. Za sprawą profesjonalnego zespołu Aquilo 24 udało się mi i moim przyjaciołom zdobyć bogate doświadczenie i finalnie patent sternika motorowodnego, a to dopiero początek tej ścieżki:) W dużym skrócie mogę uczciwie polecić wszystkim zainteresowanym współpracę i zdobywanie doświadczenia z tym zespołem pasjonatów. Pozdrawiam serdecznie, Norbert
js_loader

Dla kogo są nasze Półkolonie?

Dla wszystkich dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia będą organizowane w grupach tworzonych na podstawie wieku i umiejętności uczestników danego turnusu.

W przypadku dużego zainteresowania planujemy uruchomić specjalną grupę młodych adeptów 5 - 6 lat

Od 14 roku życia młodzież może wziąć udział w tygodniowych kursach żeglarskich organizowanych przez naszą szkołę żeglarską Aquilo24 lub Obozach na Mazurach link.

Jak będą wyglądały nasze Półkolonie?

Każdy dzień będzie inny! Zawsze jednak rozpoczniemy od przyjazdu z Wrocławia :) (na dzieci, które opiekunowie zdecydują się dowieźć we własnym zakresie będziemy, czekać na miejscu w ośrodku od 8:00 każdego dnia). Zaraz na początek dnia planujemy integrację poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu. Następnie zjemy drugie śniadanie i kiedy będziemy mieli już siłę na nowe przygody, wyruszymy do zajęć.

Na początek zasady bezpieczeństwa nad wodą! Każdego dnia będziemy o tym przypominać. Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest naszym priorytetem!

W zależności od wieku i zaawansowania będziemy dzielić się na grupy. Szczegółowy plan każdego dnia otrzymacie po wypełnieniu formularza zapisu, na podany adres e-mail. Po południu zjemy obiad, a po obiedzie dzieci wezmą udział w zorganizowanych grach, rejsach, zajęciach żeglarskich na lądzie lub wodzie. Będzie też czas na kąpiel na strzeżonym kąpielisku! Około 17:00 wracamy do Wrocławia. Na opiekunów, którzy zdecydują się odebrać dzieci we własnym zakresie będziemy czekać w ośrodku w Wałach do 17:00 każdego dnia.

 

Co ze sobą zabrać? Jak się przygotować?

Pierwszy raz na półkolonie żeglarskie? Kolejny raz na żagle? Nie martw się, wszystkim uczestnikom wyślemy listę rzeczy do zabrania i listę rzeczy, których lepiej nie zabierać.

 

Transport

Dla zainteresowanych organizujemy wspólny transport busami na trasie Wrocław - Ośrodek Wypoczynkowy Wały rano i powrót po południu.

Lista przystanków:

Trasa 1 RANO

1) Bielany Wrocławskie parking G sklep Jula   2) Wrocław Partynice PKP parking TIR   3) Centrum Handlowe Borek   4) Parking Fat ul. Grabiszyńska 281   5) Parking Bodzio Meble BP Iglica ul. Milenijna 2   6) ATM Marina Osobowice   7) Ośrodek Wypoczynkowy Wały

Trasa 1 PO POŁUDNIU

1) Ośrodek Wypoczynkowy Wały  2) ATM Marina Osobowice   3) Parking Bodzio Meble BP Iglica ul. Milenijna 2    4) BP ul. Grabiszyńska 250   5) Centrum Handlowe Borek   6) BP ul. Karkonoska 63    7) Bielany Wrocławskie parking G sklep Jula

Trasa 2 RANO

1) Krzyki McDonalds ul. Bardzka 3a   2) Stadion Olimpijski parking przed bramą aleja Różyckiego   3) Parking Lidl ul. Długosza 34   4) ATM Marina Osobowice   5) Lipa Piotrowska biblioteka   6) Ośrodek Wypoczynkowy Wały

Trasa 2 PO POŁUDNIU

1) Ośrodek Wypoczynkowy Wały   2) Lipa Piotrowska biblioteka   3) ATM Marina Osobowice   4) BP Orzech 174 ul. Kromera 16/28   5) Stadion Olimpijski parking przed bramą aleja Różyckiego   6) Krzyki McDonalds ul. Bardzka 3a

Trasy busów na INTERAKTYWNEJ MAPIE

Cena w dwie strony wynosi 199 zł na osobę za turnus. W cenę wliczona jest opieka wychowawcy podczas przejazdu.

Oczywiście, możecie dojechać na własną rękę.
 

Płatności:

1) Wpłaty należy dokonać do 48h od otrzymania potwierdzenia zapisu na konkretny turnus. Po tym czasie rezerwacja miejsca zostaje anulowana.

2) Drugą część wpłaty wnosimy do dwóch tygodni poprzedzających datę rozpoczęcia turnusu.

3) Opłatę za transport wnosimy do 2 tygodni do daty rozpoczęcia turnusu.

4) W przypadku rezygnacji w terminie dłuższym niż 2 tygodnie do dnia rozpoczęcia turnusu zwracamy opłatę pomniejszając ją o 30% kosztów manipulacyjnych.

5) W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 2 tygodnie do dnia rozpoczęcia turnusu opłaty nie będą zwracane.

6) Nie zwracamy wniesionej opłaty za transport.

7) W przypadku opłaty promocyjnej lub specjalnej należy dokonać wpłaty całej kwoty za turnus.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Na każde pytanie czekamy i postaramy się rozwiać każdą wątpliwość.


 tel. +48 731 38 38 08

e-mail: kontakt@aquilo24.pl

Email
kontakt@aquilo24.pl
Telefon
+48794180592
Adres portu
Osobowicka 70,
51-008 Wrocław
crossmenu